Kalotainé Gacov Szerafina meseterápiás előadása

Kalotainé Gacov Szerafina előadásán vehettek részt a 2. osztályos diákjaink. Az előadás a „Szívvel-szóval-lélekkel-biblioterápiás és meseterápiás foglalkozás”-ról szólt.

A mesék hallgatása során a gyermekek átélik a mesehősök megpróbáltatásait, a mese szereplőin keresztül könnyebben kifejezhetik véleményüket, megoszthatják személyes problémájukat. A foglalkozások során a mesék meghallgatásán túl a gyermekeknek lehetősége van megbeszélni, feldolgozni a hallott történetet. Megoszthatják a többiekkel, hogy ők egy adott helyzetben hogyan cselekedtek volna. A foglalkozásokat lezáró kézműves technikák, illetve drámapedagógiai elemek alkalmazása segít rögzíteni az elsajátított új vagy már meglévő ismeretet.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük