Nemzeti gyásznapi megemlékezés

Nemzeti gyásznapi megemlékezés: 2021. 10. 05.

Tomajmonostorai Általános Iskola

 

Aradi vértanúinkról, az első felelős magyar kormány miniszterelnökéről és az összes 1849-es mártírhalált halt történelmi neves személyeinkről intézményi keretek között megtörtént a nemzeti gyásznapi megemlékezés.

5-én tartottuk meg, mert egyszerre alkalmazkodtunk a nemzeti kötelességhez és a COVID-19 által még fennálló speciálisabb EÜ-szabályokhoz.

A még jó időben, az iskolaudvaron megtartott gyásznapi megemlékezésen közösségünk összetartó erejét erősítettük az emlékezés szellemiségével, és a közösségen belül minden egyéniség megtapasztalhatta és átélte az a magasztos nemzeti többletérzést, ami a szokásosnál is fontosabb jelenünkben a jövő nemzedéke érdekében.

Az emlékező műsor tanulói alappillérét a hetedik évfolyam diákjai biztosították.

Az aradi vértanúinkról, Batthyány Lajosról és az összes mártírhalált halt hősről történt megemlékezés a helyzetnek megfelelő, magasztos csendben zajlott le.

Tanulóink részéről a teljes csend, az átélésről tanúskodó tekintetek bizonyítékai annak, hogy a megemlékezés elérte az elsődleges, a másodlagos és a harmadlagos célját is.

 

Boda Mihály

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük